To jest wersja archiwalna strony sochaczew.pl

 
Biuletyn Informacji PublicznejPolityka JakościZwiązek Miast PolskichWyślij e-mail

Najbliższe wydarzenia:

30 marca: kolejna pikieta w obronie Sądu Rejonowego
Społeczności kilkudziesięciu polskich powiatów, w tym sochaczewskiego, nie ustają w staraniach, by zatrzymać zapowiadaną przez ministra sprawiedliwości nieprzemyślaną i szkodliwą reformę systemu sądowniczego. Zgodnie z jej założeniami ponad 100 polskich sądów ma być zlikwidowane i to już od lipca br. Za dwa dni będzie okazja, by głośno i wyraźnie powiedzieć tym zamierzeniom NIE. W piątek, 30 marca, przed ministerstwem zaplanowano kolejną demonstrację w obronie sądów. Organizatorzy spodziewają się, że w proteście ponownie weźmie udział ok. 800-1000 osób z całej Polski.
więcej 1
Rusza nabór do gimnazjów i szkół podstawowych
Uwaga rodzice! Za kilka dni rusza elektroniczny nabór uczniów do trzech gimnazjów oraz czterech szkół podstawowych prowadzonych przez sochaczewski ratusz. Strona internetowa służąca do przeprowadzenia naboru do klas I gimnazjum udostępniona zostanie 2 kwietnia 2012 rok
więcej
SANNIKI na ludowo
W minioną sobotę, w boryszewskim MOK-u, odbył się kolejny z cyklu koncertów „Burmistrz Sochaczewa zaprasza”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca SANNIKI z programem 'Wielkanoc na ludowo'. Goście obejrzeli wyjątkowo barwny obrzęd weselny okraszony przyśpiewkami i oberkami. Były oczepiny, toasty, pieśni, tańce ludowe... Występowi towarzyszył kiermasz świątecznych ozdób.
więcej 10
NGO: pierwsze umowy podpisane
21 marca w sochaczewskim ratuszu uroczyście podpisano kilkanaście umów na realizację zadań miasta przez lokalne organizacje pozarządowe. Do UM zaproszono szefów 9 organizacji, z którymi burmistrz podpisał 18 umów m.in. o dofinansowaniu letniego wypoczynku, działań prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i programów profilaktycznych.
więcej 4
Zapraszamy na XX sesję Rady Miasta
28 marca, o godz. 16.00, w sali konferencyjnej ratusza rozpocznie się XX sesja Rady Miejskiej. W programie znalazło się dziewięć uchwał, z których najistotniejsza z punktu widzenia mieszkańców dotyczy udzielania wysokiej bonifikaty przy zmianie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności.
więcej
Ulica Warszawska - nowoczesna i stylowa
Jak mogłaby wyglądać po przebudowie ulica Warszawska, na odcinku od ulicy Staszica do 1 Maja? Powinna być nowoczesnym pasażem z budynkami ze szkła i stali, czy raczej deptakiem z kamienicami nawiązującymi do historii miasta? Na te pytania próbowali odpowiedzieć studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy przystąpili do ogłoszonego przez ratusz konkursu pt. „Historyczne centrum Sochaczewa – ulica Warszawska”. Ich prace od kilku dni można oglądać w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
więcej 7
Ruszają prace nad projektem sali dla SP 4
Najpóźniej do końca wakacji potrwają prace nad projektem budowy sali gimnastycznej i boiska ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej Nr 4. 28 marca burmistrz podpisze z wykonawcą umowę (biuro ARCHIMEDIA z Poznania), a ten ma pięć miesięcy na opracowanie pełnej dokumentacji, kosztorysów i uzyskanie pozwolenia na budowę. Wstępnie założono, że realizacja inwestycji potrwa dwa lata i pochłonie prawie 4 mln zł.
więcej
Rozwój sieci internetowej - wyzwanie dla samorządów
W dniach 22-23 marca w Sochaczewie odbyła się konferencja 'Gminne sieci szerokopasmowe - od koncepcji do realizacji'. Zjechali na nią przedstawiciele kilku ministerstw i urzędów centralnych odpowiedzialnych za cyfryzację, prezydenci i burmistrzowie miast, właściciele firm dostarczający Internet, reprezentanci stowarzyszeń promujących e-adminstrację.
więcej 7
Spółdzielcza i Nowowiejska wkrótce w asfalcie
Pełną parą ruszyły prace remontowe i budowlane na miejskich drogach. Dobra pogoda sprzyja ekipom, które już bez obaw mogą wylewać asfalt, układać kanalizację deszczową i chodniki. W tegorocznym wykazie inwestycji drogowych znalazła się m.in. ulica Spółdzielcza na Boryszewie i Nowowiejska leżąca na osiedlu za stadionem. Za utwardzenie tych dróg asfaltem odpowiada firma ZWK J. Siekierskiego, która przystąpiła do przetargów i złożyła ratuszowi najkorzystniejsze cenowo oferty. Prace trwają.
więcej
Zmień wieczyste na własność za 10%
Jeśli radni przychylą się do wniosku burmistrza, wkrótce w Sochaczewie zaczną obowiązywać przepisy znacznie ułatwiające przejmowanie miejskich gruntów przez osoby prywatne i wspólnoty mieszkaniowe, które dziś są ich użytkownikami wieczystymi. Za 1m2 takiej działki przejmowanej na własność trzeba będzie zapłacić tylko 10% jej rynkowej wartości.
więcej
Sochaczewianie oddali prawie 23 litry krwi
21 marca odbyła się kolejna akcja pobierania krwi od honorowych dawców, którzy stawili się w ambulansie ustawionym na Placu Kościuszki. Tym razem z 65 chętnych, poddanych wstępnemu badaniu lekarskiemu, do akcji zakwalifikowano 51 osób. Oddały one 22,95 litra krwi.
więcejZ ostatniej chwili:

44 zawodników trenujących w sochaczewskich klubach, rozsławiających miasto na krajowych i międzynarodowych arenach, otrzymało od burmistrza roczne stypendia sportowe. Do grudnia pochłoną one łącznie 110.000 zł. Stypendia uroczyście wręczono w ratuszu 17 lutego.Plac Kościuszki 04:14Zdjęcie tygodnia


Usługi w sieci - najlepsze praktyki oraz kierunki rozwoju70 rocznia wybuchu II Wojny ŚwiatowejSochaczew - prezentacja (en)


POLECAMY


Sochaczew


powered by e-Sochaczew.pl

©2008 Urząd Miejski w Sochaczewie
ul. 1 Maja 16, 96-500 Sochaczew;tel: +48 (prefiks) 46 862-22-35
fax: +48 (prefiks) 46 862-26-02
sekretariat@sochaczew.pl