Zaprojektuj nową okładkę ulubionej książki - konkurs

udostępnij: 

Zaprojektuj nową okładkę ulubionej książki - konkurs - Sochaczew   - Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie organizuje powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Nowa szata ulubionej książki – projekt okładki”.

Zdaniem środowisk ludzi związanych z książką: autorów, bibliotekarzy, księgarzy, nauczycieli i bibliofilów warto zabiegać, aby kwietniowe święto na stałe zagościło w kalendarzu Polaków. Obchody Dnia Książki są popularne na całym świecie i doskonale służą promocji literatury i czytelnictwa oraz zwracają uwagę na ochronę własności intelektualnej.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie 23 kwietnia obchodzono dzień jej patrona - Świętego Jerzego. Zgodnie z tradycją, w tym dniu kobiety obdarowywano czerwonymi różami, symbolizującymi krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Kobiety natomiast, z czasem zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
Celem naszego konkursu jest popularyzacja obchodów Dnia Książki wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie ich do czytania książek a także rozwijanie talentów i umiejętności twórczych młodego pokolenia.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas I - III gimnazjów z terenu powiatu sochaczewskiego. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu frontowej strony okładki ulubionej książki (obyczajowej, przygodowej, historycznej, fantastyki, tomiku poezji, komiksu lub innej). Ważne jest, aby autor zawarł w pracy własną interpretację treści, nie naśladując istniejącej publikacji, stworzył własną wizję okładki. Warunki uczestnictwa i formę pracy konkursowej szczegółowo określa regulamin konkursu, dostępny w szkołach, bibliotekach publicznych na terenie naszego powiatu oraz na naszej stronie w zakładce „Konkursy” Organizator udziela także informacji pod nr tel. 46 862 46 61.

Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2011r.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 


Opinie i komentarze użytkowników (1)

Carrie (2011-03-15 13:26:)
0
Po ludziach pracujących w bibliotece należałoby się spodziewać, że nie będą stawiać kropki na końcu tytułu.
;-( 

skomentuj ten artykuł

Reklama