» » » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Wigilia w ZSS

Autor:
Gmina: miasto Sochaczew
dodany: 2009-12-22Nasza tradycyjna szkolna wigilia odbyła się 18 grudnia. Uczniowie przedstawili Jasełka, w tym roku w zmieniającej się scenografii, gdzie mieszała się biblijna opowieść o Betlejem ze współczesnością. Zabrzmiały piękne kolędy, tradycyjne i nowe, wyśpiewane, ale również częściowo zagrane przez uczniów, wspomaganych przez tworzący się u nas raz w roku, na wigilię, chór nauczycielek.
W życzeniach i przemowach zaproszonych gości, z których wielu mamy zaszczyt uważać za naszych przyjaciół od lat, znalazły się słowa o prawdziwie rodzinnej, przyjaznej atmosferze, która panuje w naszej społeczności szkolnej nie tylko od święta. Było nam niezmiernie miło to słyszeć, gdyż odzwierciedla to również nasze własne odczucia.
Tradycyjnym elementem naszych szkolnych wigilii jest również wspólny stół i dzielenie się opłatkiem. O potrawy zadbały w tym roku nie tylko nasze panie kucharki, ponieważ uczniowie wraz z wychowawcami wzbogacili menu o własnoręcznie przygotowane sałatki.
Świąteczne dekoracje, choinki w klasach, anioły na korytarzach szkolnych, wszystko to przybliża nas do nadchodzącego Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko wigilie klasowe, jeszcze ostatnie życzenia i rozpocznie się zimowa przerwa świąteczna. Spotkamy się w nowym roku, jak zwykle będą rozmowy, opowieści, opisywanie świątecznych wrażeń do szkolnej gazetki „Widziadełko”. A na razie życzymy wszystkim zdrowych, wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

Zdjęcia do artykułu (36) - wyświetl wszystkie:

Reklama


Opinie i komentarze użytkowników (0):

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy z działu: Edukacja

Dzień Otwartych Koszar

Chopin przyciąga wzrok nowym wyglądem

Matura 2015 - Chopin na sto procent


 

MiniLOGIA8 - sukces naszych uczniów

Zbiórka darów dla schroniska Azorek

Konkurs Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie


Zobacz więcej wiadomości z działu: Edukacja

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie