Studniówka w Ogrodniku - Sochaczew - Starostwo Powiatowe w Sochaczewie


» » » a a a
 

Studniówka w Ogrodniku

dodany: 2013-01-28, godz. 08:21


Studniówka w Ogrodniku

Polską tradycją jest, że na przełomie stycznia i lutego odbywają się szkolne bale studniówkowe. W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego pierwsza z nich zorganizowana została 12 stycznia dla maturzystów z liceów, natomiast 19. odbyła się studniówka dla techników. Obydwie uroczystości zapisały się w historii szkoły jako udane.

Studniówka to bal, który odbywa się na sto dni przed najważniejszym w życiu ucznia egzaminem maturalnym. W balu udział biorą uczniowie klas maturalnych z osobami towarzyszącymi oraz zaproszonymi przez nich nauczycielami, którzy uczyli ich przez okres szkoły średniej. Pierwszym tradycyjnym od lat tańcem jest polonez w wykonaniu maturzystów. Do lamusa odeszły już czasy, kiedy to damska część maturzystek prezentowała się w białych apelowych bluzkach z kołnierzykiem i długim rękawem obowiązkowo w czarnej lub granatowej spódniczce zakrywającej kolana. Obecnie jest to bardzo wystawny - i nie boimy się użyć tego stwierdzenia - szykowny bal. Dominują kolory, niekiedy odkryte ramiona bądź plecy, niemalże wytworne makijaże oraz przepiękne fryzury.

Maturzyści z liceów z ZS RCKU bawili się na studniówce w sobotę, 12 stycznia w sali domu bankietowego Magnat w Sochaczewie przy ul. Warszawskiej. Maturzyści przygotowali program satyryczno-kabaretowy. Po uroczystym polonezie rozpoczął się bal a do tańca przygrywał zespół Sabat. Zabawa trwała od godz. 20. do rana.

Z kolei maturzyści techników ZS RCKU bawili się w kolejną sobotę, 19. stycznia w restauracji Zajazd na Rozdrożu w Nieborowie. Uczestników zabawiał zespół muzyczny AVANTI z Białegostoku, który przygrywa studniówkowym uczniom tej szkoły od lat. Tu uczniowie również przygotowali przedstawienie, tym razem kabaretowo–muzyczne tańcząc i śpiewając w góralskich strojach. Uczniowie bawili się od godziny 19.00 do białego rana.

- Egzamin maturalny to pierwszy krok do dorosłości. Po jego zdaniu absolwenci będą musieli wziąć na siebie odpowiedzialność za kształtowanie dalszych losów. Potrzeba nam mądrych, wykształconych i otwartych obywateli, którzy pełni energii będą przejmować od starszych pokoleń wyzwania stawiane przez współczesny świat. Zatem życzę wszystkim maturzystom, aby z uśmiechem i z pełnymi wiedzy umysłami pozytywnie zdali ten najważniejszy w życiu egzamin otwierający dorosłe życie - życzy wszystkim maturzystom starosta sochaczewski Tadeusz Koryś.

Oby wyniki matur były tak wspaniałe, jak bale studniówkowe.

 

 

Średnia: 0/5 | Ocen: 0


 
 


Zdjęcia do artykułu (5) - wyświetl wszystkie:


MAGNAT - Sochaczew
Nieborów
Nieborów
Nieborów

Reklama 

Edukacja - zobacz podobne
subskrybuj:śledź temat


Komentarze do wpisu (0)


Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu. Chcesz być pierwszy?


dodaj swój komentarz

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Powiązane grupy


25 użytkowników
103 wątków

subskrybuj:20 użytkowników
81 wątków

subskrybuj:6 użytkowników
9 wątków

subskrybuj:4 użytkowników
9 wątków

subskrybuj:3 użytkowników
6 wątków

subskrybuj: