» » » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Spotkanie wigilijne w SP nr 2

Autor:
Gmina: miasto Sochaczew
dodany: 2011-12-15

W świątecznej i podniosłej atmosferze odbyło się wigilijne spotkanie w szkole Podstawowej nr 2 w czwartek 15 grudnia.
Uroczysty charakter imprezy podkreślało grono znamienitych gości witanych przez panią dyrektor Hannę Celedę. Swą obecnością zaszczycili: pan burmistrz Sochaczewa pan Marek Fergiński, ksiądz proboszcz Parafii MB Nieustającej Pomocy Andrzej Gałaj, panie dyrektor Szkoły Umiejętności Barbara Karbownik i Mirosława Adamczyk nauczyciele emeryci, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie.
Głównym punktem programu było przedstawienie na motywach powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, zaprezentowane przez koło teatralne „Bez Nazwy”.
Z zapartym tchem i wzruszeniem śledziliśmy przemianę głównego bohatera – Scrooge’a, który pod wpływem wizyt kolejnych duchów z chytrego, starego skąpca staje się dobrym, życzliwym i opiekuńczym człowiekiem, czułym na krzywdę ludzką. Pod koniec życia uświadamia sobie, jak smutne i bezwartościowe było jego życie, a pieniądze, które tak kochał, zamiast miłości, przyjaźni i życzliwości innych ludzi, przyniosły mu samotność i opuszczenie.
Ta wzruszająca historia nie tylko wprowadziła wszystkich w świąteczny czas, ale poruszyła serca widzów, którzy nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.
W dalszej części uroczystości po świątecznych życzeniach pani dyrektor zaprosiła gości, pracowników szkoły oraz przedstawicieli rodziców i uczniów na spotkanie przy wigilijnym stole.

 

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:

wybieram się tam!

Reklama


Opinie i komentarze użytkowników (0):

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy z działu: Edukacja

Chopin przyciąga wzrok nowym wyglądem

Matura 2015 - Chopin na sto procent

Kampania społeczna: Jesteś widoczny, jesteś bezpie…


 

Oliwia Adamczyk stypendystką starosty

Dzień tolerancji w ZS im. J. Iwaszkiewicza

Przedszkola nie tańsze, i nie droższe


Zobacz więcej wiadomości z działu: Edukacja

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie