» » » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Iwaszkiewicz najlepszy

Autor:
Gmina: miasto Sochaczew
dodany: 2013-10-22W dniach 10.11.2013r. w Sochaczewie odbyły się uroczyste obchody Święta 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

Uroczystości rozpoczęły się dnia 10.10.2013r. na terenie jednostki wojskowej w Bielicach, gdzie miały miejsce zawody sportowe oraz konkurs historyczny. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu sochaczewskiego. Nasza szkoła była reprezentowana przez I i II klasę mundurową Liceum Ogólnokształcącego oraz grupę sportowców. Mamy się czym pochwalić, bowiem w klasyfikacji ogólnej okazaliśmy się NAJLEPSI , zdobywając Puchar Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka dla najlepszej szkoły biorącej udział w Zawodach Sportowych z okazji Święta Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Sochaczewie.

W ramach Święta Jednostki mieliśmy okazję zobaczyć elementy zestawów rakietowych małego i krótkiego zasięgu. Zostaliśmy także poczęstowani pyszną, wojskową grochówką.

W dniu 11.10.2013r. uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta w Kościele Świętego Wawrzyńca w Sochaczewie. Podczas uroczystego apelu na Placu Kościuszki obecni byli przedstawiciele z podległych dywizjonów rakietowych Obrony Powietrznej oraz dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej. W obchodach Święta brali udział: Dyrekcja Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza, Poczet Sztandarowy oraz młodzież z klasy II mundurowej LO.

Dowództwu Jednostki  serdecznie dziękujemy  za zaproszenie nas na uroczystości.

 

Marta Włodarczyk, Dorota Cywińska

 

 

Reklama


Komentarze do wpisu

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

Zobacz podobne wpisy z działu: Edukacja

Polityka bez tajemnic

Uczniowie na Niedzieli Palmowej - rozstrzygnięcie …

Rekrutacja do sochaczewskich przedszkoli – d…


 

Stypendia starosty dla najzdolniejszych

W Iwaszkiewiczu znów się działo...

Najzdolniejsi i najbardziej pracowici uczniowie d…


Zobacz więcej wiadomości z działu: Edukacja

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie