Gala Ośmiu Wspaniałych - Sochaczew - Starostwo Powiatowe w Sochaczewie


» » » a a a
 

Gala Ośmiu Wspaniałych

dodany: 2013-04-08, godz. 11:09


Gala Ośmiu Wspaniałych

Gala wieńcząca VII Sochaczewską Edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” odbyła się w miniony czwartek 4 kwietnia br. w Państwowej Szkole Muzycznej. Wyłoniono zwycięzcę a wszystkim laureatom wręczono nagrody. Laureaci konkursu - młodzi wolontariusze są dowodem na to, że warto bezinteresownie pomagać drugiemu człowiekowi, a ich trud zasługuje na uznanie.

W uroczystości wzięli udział wolontariusze wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Byli też dyrektorzy szkół i instytucji wspierających wolontariat oraz burmistrz Sochaczewa, wójtowie gmin. Samorząd powiatowy reprezentował wicestarosta Janusz Ciura oraz członek Zarządu Powiatu Przemysław Gaik i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Popiołek.

Wicestarosta podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu i przypomniał historię plebiscytu, w którym doceniany jest wysiłek i ciężka praca, jaką każdego dnia bezinteresownie podejmują młodzi wolontariusze. - Niezwykłym skarbem wszystkich laureatów konkursu jest ich dobre serce i charakter, dlatego jestem dumny, że Starostwo Powiatowe może patronować tej imprezie i ją współorganizować. W ramach uznania, specjalnie dla zwycięzcy i jego opiekuna ufundowaliśmy bilety na przejazd do Rzeszowa, gdzie odbędzie się w tym roku ogólnopolski finał – mówił podczas gali..

Komisja konkursowa zgłoszenia indywidualne rozpatrywała w 2 grupach wiekowych: „Ósemki” i „Ósemeczki”, a dokonanie wyboru spośród wielu wspaniałych osób nie było łatwe.

Laureatkami w kategorii „Ósemeczki” - szkoły podstawowe zostały: Daria Borecka, Kinga Fortuna, Karolina Lipińska, Dominika Marciniak, Maria Stobiecka, Weronika Żakowska (uczennice Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie) oraz Aleksandra Słowińska (uczennica Szkoły Podstawowej w Teresinie).
Nagrody w tej kategorii ufundowały stowarzyszenia: Przyjazne Miasto Sochaczew, Sochaczewskie Forum Samorządowe, Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej oraz Krzysztof Wasilewski.

W kategorii indywidualnej ,,Ósemki” przyznano trzy wyróżnienia, otrzymali je: Dagmara Koperska (uczennica klasy III Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie), Kamil Kowalczyk (uczeń klasy III Gimnazjum przy Zespole Szkół w Erminowie) oraz Kinga Majewska (uczennica klasy III Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie). Nagrody wyróżnionym wręczyli: Edyta Cechniak – Zakład Optyczny, Piotr Feliga ze Stowarzyszenia Św. Bartłomieja w Rybnie oraz Monika Figut ze Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl.

Laureatami VII Sochaczewskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zostali: Grzegorz Ciesielski (student I roku prawa w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie), Rafał Cieślak (uczeń klasy III ZSZ przy ZS CKP), Michalina Dmowska (uczennica klasy II Technikum Organizacji Reklamy w ZS im. J. Iwaszkiewicza), Anna Frencel (uczennica klasy III Technikum w ZS CKP), Justyna Frencel (uczennica klasy III Technikum w ZS CKP), Aneta Odolczyk (uczennica klasy III Technikum w ZS CKP), Marcin Putzan (uczeń III klasy Gimnazjum w Zespole Szkół w Erminowie) i Katarzyna Regulska (uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Erminowie).

Decyzją jury laureatem, który będzie reprezentować powiat sochaczewski podczas eliminacji ogólnopolskich został Marcin Putzan. - Marcin zawsze kończy zadania, których się podejmuje, nawet wtedy, gdy musi sobie radzić z wieloma przeciwnościami. W szczególny sposób angażuje się w organizację Dnia Życzliwości i Pozdrowień, dyskotek szkolnych, różnorodnych konkursów. W prowadzonej w szkole ,,Księdze Dobrych Uczynków” jego nazwisko pojawia się najczęściej, gdyż jego działania kilkakrotnie zasługiwały na przyznanietytułu ,,Uczynek Miesiąca”. Marcin bowiem użycza innym z tego, co ma. I nigdy nie przechodzi obojętnie wobec próśb o pomoc, pomaga wtedy, kiedy tylko ma taką możliwość – czytamy w kwestionariuszu.

Nagrodą dla Marcina jest wyjazd na Galę Ogólnopolską, która odbędzie się w Rzeszowie. Koszty przejazdu i pobytu wolontariusza wraz z opiekunem pokryje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Symboliczny bilet do Rzeszowa dla dwóch osób wręczył laureatowi wicestarosta Janusz Ciura.

Lokalny Komitet Organizacyjny postanowił przyznać również wyróżnienie dla grupy wolontariuszy z Gimnazjum w Teresinie oraz Paulinę Paruszewską uczennicę klasy III tego Gimnazjum.
Organizatorem Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” jest Fundacja ,,Świat na Tak”, a w powiecie sochaczewskim Lokalny Komitet Organizacyjny. Współorganizatorami natomiast są Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Urząd Miasta Sochaczew w partnerstwie z wszystkimi gminami z terenu powiatu sochaczewskiego. Galę uświetnił występ zespołu Kapela Mazowiecka, natomiast Ewelina Kowalik wykonała hymn konkursu pt.„Świat na tak” a imprezę poprowadzili Monika Radwańska-Komosa i Marcin Podsędek.
Po uroczystej gali na wszystkich gości czekał wspaniały, słodki tort przygotowany przez cukiernię Jeznach w Sochaczewie.

 

 

Średnia: 0/5 | Ocen: 0


 
 


Zdjęcia do artykułu (9) - wyświetl wszystkie:


 - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
 - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
 - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
 - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie

Reklama 

Spotkania, jubileusze - zobacz podobne
subskrybuj:śledź temat


Komentarze do wpisu (0)


Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu. Chcesz być pierwszy?


dodaj swój komentarz

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie

Powiązane grupy

Powiązane tagi