Reklama

Bitwa nad Bzurą 2006

Polonia Militaris
18/09/2006 10:57

W niedzielę 17 września tysiące widzów miały okazję obejrzeć rekonstrukcję przeprawy wojsk polskich przez Bzurę i walki z nacierającymi wojskami niemieckimi. W tym roku organizatorzy zadbali o trybuny więc każdy mógł znaleźć wygodne miejsce do obserwacji "pola walki". Impreza wypadła w rocznicę napaści wojsk radzieckich, dlatego jeden z epizodów został poświęcony odtworzeniu potyczki w pogranicza polsko-radzieckiego z 1939 roku. Kolejną atrakcją był udział samolotów, które pozorowały samoloty obserwacyjne z kampanii wrześniowej.

Po zakończeniu imprezy Paweł Rozdżestwieński założyciel Fundacji PoloniaMilitaris (głównego organizatora Rekonstrukcji Bzura), został odznaczony medalem honorowym Ministra Obrony Republiki Czech wręczonym przez czeskich rekonstruktorów, którzy tradycyjnie przyjechali na Bzurę.

Słowo pisane nie odda wrażeń z Brochowa, odgłosów wybuchów, karabinów maszynowych, zażartej walki "na bagnety" oraz kolejnych szarż kawalerii. Ci, którzy przyjechali na rekonstrukcję długo będą mieli co wspominać, pozostałych zapraszamy do galerii zdjęć.

foto:
Kuba Wasilewski,
Witek Święcki,
Piotr Rusiniak,
Dariusz Śladowski,

wiecej:
www.poloniamilitaris.pl
www.artmagazine.pl
wojtczak.com/zdjecia/bzura2006/

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Grabiec 2006-09-25 21:44:56

    Jak np Czech Józef Frantisek - pilot walczył i we wrześniu a potem w sławnym dywizjonie 303

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jazlowiak 2006-09-25 20:27:31

    1. Armia Słowacka zaatakowała Polskę w roku 1939. 2. Żołnierze Czechosłowaccy walczyli po stronie polskiej w roku 1939.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sochowaw 2006-09-25 20:00:09

    Ani ja Lukrecja, ani Borgia.

    Likeu to nie jest wcale skomplikowane, wystarczyło być na rekonstrukcji.

    Likeu - byłes tam, czy dyskutujesz dla dyskutowania?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości